Webinar: Ulgi podatkowe dla branży beauty

30. 11. 2021
Szkolenia i konferencje,Ulgi

Od 2022 r. znacząco ma się zwiększyć portfolio ulg podatkowych, z których będą mogli skorzystać podatnicy. Polski Ład zdecydowanie rozszerza listę ulg, dając przedsiębiorcom znacznie większe możliwości do skorzystania z preferencji podatkowych – czy to w zakresie inwestycji, ekspansji, automatyzacji procesów produkcji, rozwoju nowych produktów czy wsparcia innowacyjnych pracowników. Na czym polegają i jak najlepiej z nich skorzystać?

Zapraszamy na bezpłatny, informacyjny webinar pod tytułem: „Ulgi podatkowe dla branży beauty”, który odbędzie się w piątek, 10 grudnia 2021 r., o godzinie 10:00. Wydarzenie jest dedykowane jest firmom działającym w szeroko pojętej branży beauty i kosmetycznej lub świadczącym usługi dla tej branży.

Agenda:

  1. Nowe rozwiązania podatkowe w Polskim Ładzie atrakcyjne dla podatników z branży beauty:
  • Ulga na prototyp
  • Ulga na robotyzację
  • Ulga na wspieranie innowacyjnych pracowników
  • Ulga na ekspansję
  1. Zmiany w ulgach B+R i IP Box – kiedy warto skorzystać?
  2. Ulga na wsparcie nowych inwestycji – zmiany od 1.01.2022 r.
  3. Wybrane zmiany w Polskim Ładzie mogące mieć szczególny wpływ na biznes branży beauty od 2022 roku.

Prelegenci:

Doradca podatkowy, Radca prawny.

Dominika jest ekspertem w zakresie opodatkowania działalności podmiotów gospodarczych. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie kompleksowego wsparcia podatkowego podmiotów z branży finansowej, nowych technologii oraz FMCG, w ramach wdrażania ulg podatkowych, projektów planowania podatkowego, restrukturyzacji spółek w ramach grup kapitałowych, w tym z udziałem podmiotów zagranicznych. Przeprowadza liczne przeglądy podatkowe (obejmujące swoim zakresem CIT, VAT, PCC, obowiązki płatnika PIT, ogólne i tematyczne), uczestniczy w wielu projektach due diligence, wspiera klientów podczas postępowań podatkowych oraz sądowych.

Monika Michalak
Senior Tax Consultant

Doktor nauk prawnych.

Monika specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych oraz podatku od towarów i usług. Podczas swojej kariery zawodowej Monika zajmowała się bieżącym doradztwem podatkowym dla małych, średnich i dużych firm obejmującym swym zakresem podatek VAT, CIT – w tym WHT, PIT oraz podatki i opłaty lokalne. Uczestniczyła również w szeregu projektów obejmujących m.in.: wsparcie podczas wdrażania nowych rozwiązań wynikających z nowelizacji przepisów podatkowych oraz aktualizacji procedur podatkowych. Monika ma doświadczenie w zakresie wdrażania ulg podatkowych, w szczególności ulgi IP Box.

NEWSLETTER