Webinar: Ulga na nowe inwestycje – kto i jak może z niej skorzystać?

7. 11. 2022
ORD-U
Podatki,Szkolenia i konferencje

Ulgi podatkowe, enumeratywnie wskazane w treści ustaw podatkowych nie są jedynymi ulgami, z jakich może skorzystać podatnik. Interesującym rozwiązaniem jest bowiem ulga na nowe inwestycje, której korzyść polega na zwolnieniu z opodatkowania dochodu w oparciu o uzyskaną Decyzję o Wsparciu.

Termin spotkania:

Czwartek, 17 listopada 2022 r. godzina 11:00

Agenda spotkania:

 1. Ulga na nowe inwestycje – informacje ogólne.
 2. Decyzja o wsparciu – o czym warto wiedzieć?
  – Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać decyzję o wsparciu?
  – Jakie korzyści niesie za sobą uzyskana decyzja o wsparciu?
 3. Kto może liczyć na ulgę na nowe inwestycje i jaki jest jej zakres zastosowania?
 4. Wydatki kwalifikowane:
  – Co może być wydatkiem kwalifikowanym, a co nie?
  – Moment poniesienia wydatków kwalifikowanych i rozpoczęcia korzystania z pomocy publicznej.
 5. Kalkulacja dochodu związanego z nową inwestycją.
 6. Obowiązki sprawozdawcze.

Odbiorcy szkolenia:

Z ulgi na nowe inwestycje mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują inwestycje, polegające m.in. na utworzeniu nowego zakładu produkcyjnego czy usługowego, nabyciu aktywów zamykanego zakładu lub rozbudowie istniejącego już zakładu poprzez dywersyfikację produkcji lub zwiększenie zdolności produkcyjnych. I to właśnie z myślą o tych podmiotach przygotowane zostało webinarium.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.

Prelegentki:

Marta Henger

Doradca podatkowy

Marta specjalizuje się w bieżącym doradztwie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego od osób prawych oraz podatku od towarów i usług. Podczas swojej kariery zawodowej Marta wspierała klientów przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących fuzje i przejęcia (M&A), podziały, połączenia, przekształcenia, aporty, sprzedaże przedsiębiorstw i udziałów w spółkach kapitałowych. Przeprowadzała liczne przeglądy podatkowe (obejmujące swoim zakresem CIT, VAT, PCC, WHT), brała udział w procesach due diligence przedsiębiorstw działających m.in. w branży real estate oraz farmaceutycznej, jak również reprezentowała klientów podczas kontroli podatkowych i czynności sprawdzających.

Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Marta zdobywała doświadczenie zawodowe w wiodących polskich spółkach doradztwa podatkowego.

Jest absolwentką Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunki administracja i ekonomia.

Żaneta Pasieka

Doradca podatkowy

Żaneta posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym oraz jako pracownik administracji skarbowej. Specjalizuje się w bieżącym doradztwie, w szczególności w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, z uwzględnieniem ulg podatkowych. Podczas swojej pracy zawodowej brała udział m.in. w procesach due diligence, a także licznych projektach z obszaru cen transferowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w państwowych strukturach kontroli skarbowej, w kancelarii prawnej oraz w jednej z firm tzw. wielkiej czwórki.

Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Administracja oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Finanse i Rachunkowość.

NEWSLETTER