Webinar: Jak zmniejszyć wydatki na drogich pracowników – czyli o uldze na innowacyjnych pracowników.

14. 09. 2022
Ulgi

Czy inżynier lub programista mogą być tani ? Pewnie nie, ale mogą znacznie mniej obciążać budżet firmy niż dotychczas, dzięki zastosowaniu odpowiednich ulg podatkowych.  W ramach webinaru opowiemy jak zmniejszyć wydatki na innowacyjnych pracowników i jednocześnie zachęcić ich do pozostania w firmie.

Termin spotkania:

Środa, 21 września 2022 r. godzina 11:00

Agenda spotkania:

 1. Ulga B+R jako punkt wyjścia do skorzystania z ulgi na innowacyjnych pracowników
  • Podstawowe zasady działania
  • Czym jest działalność badawczo-rozwojowa?
  • Katalog kosztów kwalifikowanych
  • Przykłady zastosowania
 2. Ulga na innowacyjnych pracowników
  • Podstawowe zasady działania.
  • Kim są innowacyjni pracownicy?
  • Jakie korzyści wiążą się ze skorzystaniem z ulgi?
  • Jak najskuteczniej wdrożyć ulgę?

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie jest adresowane w szczególności do właścicieli, dyrektorów finansowych, księgowych firm produkcyjnych (szczególnie produkcja na indywidualne zamówienia klienta); firm z branży nowych technologii, spółek programistycznych.  

Dlaczego ten temat?

W zakresie ulgi badawczo-rozwojowej przedstawimy podstawowe zasady działania ulgi B+R, w tym kryteria identyfikacji działalności badawczo-rozwojowej w Państwa spółkach. Następnie omówimy katalog wydatków, które mogą stanowić koszty kwalifikowane będące podstawą do zastosowania ulgi B+R oraz zaprezentujemy jej przykładową kalkulację.

Następnie przedstawimy korzyści możliwe do osiągnięcia dzięki zastosowaniu ulgi na innowacyjnych pracowników oraz kryteria umożliwiające skorzystanie z niej w Państwa spółkach.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.

Prelegenci:

Bartosz Mroczkowski

Doradca podatkowy

Bartosz od wielu lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa podatkowego, przede wszystkim przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence. Bartosz prowadzi także projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz ulgi na nowe inwestycje. Zajmuje się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC. Obsługuje firmy z różnych branż, m.in.: IT, medycznej, budowlanej, nieruchomościowej, produkcyjnej oraz finansowej.
Bartosz uczestniczy jako prelegent w ogólnopolskich kongresach i warsztatach. Jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej.
Ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją prawo podatkowe.

Piotr Brodzik

Piotr od ponad 6 lat specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Zaangażowany był w szereg projektów związanych m.in. z bieżącym doradztwem podatkowym, kalkulacjami podatkowymi, przeglądami podatkowymi w zakresie CIT oraz implementacją ulgi badawczo-rozwojowej. Posiada doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT, VAT oraz PCC dla polskich i zagranicznych podmiotów z branży m.in. chemicznej, usługowej i produkcyjnej.

Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Piotr zdobywał doświadczenie zawodowe w firmie doradztwa podatkowego z tzw. wielkiej czwórki. Piotr jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku ekonomia, ukończył również studia podyplomowe z zakresu fuzji i przejęć w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

NEWSLETTER