Webinar: Praca zdalna i hybrydowa

24. 03. 2023
praca zdalna i hybrydowa
Szkolenia i konferencje,Digital

Od 07 kwietnia 2023 r. zaczną obowiązywać zmiany do Kodeksu pracy wprowadzające nowe regulacje w zakresie pracy zdalnej, w tym tzw. hybrydowej. Taki model pracy jest popularny od początku pandemii i doczekał się właśnie sprecyzowania w przepisach. Wdrożenie tych przepisów może stanowić wyzwanie dla firmy. Prawidłowe uregulowanie pracy zdalnej wymaga bowiem od pracodawcy szeregu przygotowań. Na przykład opracowania regulaminu pracy zdalnej, który podlega konsultacji z załogą. Korzystne jest także opracowanie procedury ochrony danych osobowych w trybie pracy zdalnej. Kolejnymi zmianami z tego roku są przepisy pozwalające na wprowadzenie w określonych sytuacjach badań trzeźwości pracowników. Obowiązują one od 21 lutego 2023 r. Wskazane wyżej zagadnienia poruszymy podczas naszego webinarium. Praca zdalna i hybrydowa to temat, w który budzi wiele wątpliwości, dlatego pod koniec naszego spotkania znajdzie się także miejsce na Państwa pytania.

Termin spotkania:

Środa, 29 marca 2023 r. godzina 11:00.

Agenda spotkania:

  1. Nowe obowiązki dla pracodawców związane z pracą zdalną – kogo dotyczą nowe obowiązki, jakie dokumenty należy przygotować
  2. Co powinna zawierać dokumentacja wdrażająca prace zdalną i jak ją wdrożyć
  3. Ochrona danych osobowych w pracy zdalnej
  4. Badania trzeźwości pracowników
  5. Technologie informatyczne, na które warto zwrócić uwagę w procesie pracy zdalnej i hybrydowej

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie adresowane w szczególności do:

  • właścicieli spółek,
  • pracowników działu HR,
  • menedżerów i kierowników zespołów.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.

Prelegenci:

Hanna Tochman

Hanna (radca prawny) specjalizuje się w doradztwie przedsiębiorcom między innymi w obszarze ochrony danych osobowych oraz szeroko rozumianym prawie zatrudnienia. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje wsparcie z zakresu wdrożeń określonych regulacji związanych z regulaminami pracy, czasem pracy i PPK w MŚP oraz dużych przedsiębiorstwach, w tym z branży budowlanej, informatycznej czy tzw. zielonej energii. Hanna jest także inspektorem ochrony danych osobowych w kilku podmiotach i zajmuje się wdrożeniami oraz audytami procedur ochrony danych osobowych, prowadzi również szkolenia w tym przedmiocie.

Hanna jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku prawo oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (studia podyplomowe) na kierunku ochrona danych osobowych oraz bezpieczeństwo teleinformatyczne w biznesie, a także członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Michał Strycki

Michał posiada 13 lat doświadczenia w branży IT. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczął w 2007 roku w Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej, gdzie zajmował się doradztwem w dziedzinie rozwiązań IT dedykowanych dla edukacji i podmiotów publicznych. W 2014 roku swoje zainteresowania zawodowe postanowił rozszerzyć o systemy ERP oraz rozwiązania dedykowane wspieraniu procesów biznesowych. Równocześnie rozpoczął pracę w firmie doradczo-wdrożeniowej Liquid Systems. Posiada także doświadczenie jako koordynator projektów wdrożeniowych. Analizował również potrzeby biznesowe Klientów w obszarach finansów, logistyki, CRM i work-flow. W swojej pracy skupia się na usprawnieniu i automatyzacji procesów maksymalizując korzyści dla obsługiwanych Partnerów przy wykorzystaniu najnowszych technologii IT.

NEWSLETTER