Komisja Europejska przyjęła nowe wytyczne w sprawie regionalnej pomocy państwa na lata 2022–2027. Dla części regionów to duża strata – zmiany szczególnie dotkliwie obejmą przedsiębiorców z regionu warszawskiego oraz województw dolnośląskiego, wielkopolskiego i pomorskiego. Firmy, które planują inwestycje w najbliższym czasie na tych obszarach powinny pamiętać, że już niedługo zmniejszy się intensywność pomocy lub zostanie ona całkowicie wykluczona. Warto się pospieszyć i postarać o uzyskanie decyzji o wsparciu jeszcze przed zmianą, w tym roku.
Zespół podatkowy Arena Tax wraz z zespołem Departamentu Pozyskiwania i Obsługi Inwestora Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma przyjemność zaprosić na bezpłatne webinarium poświęcone zmianom w Polskiej Strefie Inwestycji.
Wpasowując się w okoliczności zakończenia roku szkolnego, już 22 czerwca br. o godz. 10:00 chcemy podzielić się z Państwem naszymi spostrzeżeniami odnośnie wytycznych Komisji Europejskiej w sprawie pomocy publicznej na lata 2022-2027. W trakcie naszego webinarium „Ostatni dzwonek? Ulga podatkowa na nowe inwestycje” będziemy zwracać uwagę na nowe, zbliżające się ograniczenia w otrzymaniu ulgi dla nowych inwestycji przez niektórych przedsiębiorców, wskażemy kto może uzyskać ulgę na korzystniejszych warunkach oraz przybliżymy Państwu praktyczne doświadczenia związane z ulgą. W trakcie wydarzenia poruszona zostanie również tematyka pozyskiwania wsparcia, kontroli warunków decyzji o wsparciu oraz sprawozdawczości do specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Agenda webinarium:
Część prowadzona przez Arena Tax:
1) Jak Komisja Europejska zmieniła pomoc publiczną na najbliższe lata?
- Wytyczne w sprawie regionalnej pomocy publicznej na lata 2022-2027.
- Porównanie nowych i starych warunków otrzymania ulgi.
2) Co zmieni się w mapie pomocy publicznej w Polsce?
- Nowe ograniczenia w otrzymaniu ulgi przez niektórych przedsiębiorców.
- Wysokość ulgi, czyli ile może zyskać Twoje przedsiębiorstwo?
3) Ostatnia szansa – kto powinien się zmobilizować, aby uzyskać ulgę na korzystniejszych warunkach?
4) Praktyczne doświadczenia w pracy z ulgą.
Część prowadzona przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną:
5) Decyzja o wsparciu – o czym warto wiedzieć?
- pozyskanie decyzji o wsparciu
- kontrola warunków decyzji o wsparciu
- zmiany decyzji: zakres, terminy
- sprawozdawczość do Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Prelegenci:
Tax manager w Arena Tax, Licencjonowany doradca podatkowy. Żaneta specjalizuje się w sprawach związanych z raportowaniem podatkowym dla polskich oraz zagranicznych podmiotów. Prowadziła liczne projekty w obszarze VAT, CIT oraz WHT związane z kalkulacją podatków i ich rozliczeniem, a także odzyskiwaniem nadpłat. Zajmowała się również kwestiami raportowania MDR oraz obowiązkami raportowymi w zakresie cen transferowych.
Żaneta posiada doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym m.in dla podmiotów z branż retail i e-commerce, IT, usługi budowlano-montażowe, consulting i usługi SSC. Wspierała klientów w trakcie kontroli i czynności sprawdzających, prowadziła przeglądy podatkowe oraz uczestniczyła w projektach z zakresu wdrożenia JPK oraz VDEK.
Senior Tax Consultant w Arena Tax, specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Podczas swojej dotychczasowej kariery zawodowej zajmowała się bieżącym doradztwem podatkowym obejmującym swym zakresem podatek VAT, CIT, PIT oraz PCC. Katarzyna uczestniczyła również w szeregu projektów obejmujących m.in.: wsparcie podczas wdrażania nowych rozwiązań wynikających z nowelizacji przepisów podatkowych oraz aktualizacji procedur podatkowych.
Katarzyna ma doświadczenie w zakresie projektów obejmujących raportowanie schematów podatkowych (Mandatory Disclosure Rules – MDR).
Zastępca Dyrektora Departamentu Pozyskiwania i Obsługi inwestora w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Od kilkunastu lat jest zaangażowana w rozwój przedsiębiorczości w Łódzkiej SSE. Współpracowała przy obsłudze największych projektów inwestycyjnych w ŁSSE m.in: BSH, Indesit/ Whirlpool, Procter & Gamble/Gilette, ABB, a także inwestycji przedsiębiorców z sektora MŚP. W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej ściśle współpracuje z przedsiębiorcami planującymi nowe inwestycje, odpowiada za kontakty z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji otoczenia biznesu.
Specjalista ds. Pozyskiwania i Obsługi inwestora w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Odpowiedzialna za pierwszy kontakt z inwestorami, koordynuje proces ubiegania się o pomoc publiczną, począwszy od objaśnienia przepisów, aż do złożenia dokumentacji