Webinar: Ile ładu w Polskim Ładzie, czyli co czeka przedsiębiorców?

29. 07. 2021
Szkolenia i konferencje

Polski Ład to ogromny zakres zmian podatkowych. Przygotowany projekt ustawy został skierowany do konsultacji.

Projekt ustawy to ponad 200 stron nowych przepisów i kolejne tyle ich uzasadnienia. W związku z wprowadzanymi zmianami, przedsiębiorcy mają coraz więcej pytań i wątpliwości. Jakie konsekwencje dla biznesu niesie ze sobą Polski Ład i kiedy można spodziewać się wejścia zmian w życie? Kto zyska, a kto straci na nowych zasadach?

Już 5 sierpnia (czwartek) o godzinie 12:00, doradcy podatkowi Arena Tax przedstawią główne założenia projektu ustawy oraz wynikające z nich praktyczne konsekwencje dla podatników. Zapraszamy przedsiębiorców na webinarium pt. „Ile ładu w Polskim Ładzie, czyli co czeka przedsiębiorców”, poświęcone najważniejszym planowanym zmianom.

Planowane bloki tematyczne to m.in.:

– Zmiany w PIT oraz ZUS

– Zmiany w VAT

– Zmiany w CIT

– Zmiany w ulgach podatkowych

– Zmiany w cenach transferowych

– Zmiany w WHT

Prelegenci:

Aneta Saramak
Tax Managing Partner

Doradca podatkowy z 21-letnim doświadczeniem zawodowym. Aneta specjalizuje się w bieżącym doradztwie podatkowym, m.in. dla polskich i międzynarodowych instytucji finansowych, podmiotów z sektora IT, branży technologicznej oraz produkcyjnej, w zakresie podatków dochodowych i obrotowych oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w przeprowadzaniu oraz kierowaniu projektami audytów podatkowych i przeglądów due diligence, projektów restrukturyzacyjnych oraz projektów strategicznego planowania podatkowego. Aneta reprezentuje klientów przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi. Prezenterka na licznych szkoleniach z zakresu prawa podatkowego, autorka publikacji prasowych, współautorka Komentarza C.H. Beck Podatek dochodowy od osób prawnych.

Bartosz Mroczkowski
Tax Manager

Doradca podatkowy z niemal 10-letnim doświadczeniem w doradztwie podatkowym. Bartosz od wielu lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa podatkowego, przede wszystkim przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence. Bartosz prowadzi także projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz ulgi na nowe inwestycje. Zajmuje się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC. Obsługuje firmy z różnych branż, m.in.: IT, medycznej, budowlanej, nieruchomościowej, produkcyjnej oraz finansowej.

Bartosz uczestniczy jako prelegent w ogólnopolskich kongresach i warsztatach. Jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej.

Łukasz Kumkowski
Tax Manager

Doradca podatkowy, posiada blisko 8-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym. Łukasz zajmuje się tematyką automatycznej wymiany informacji podatkowych (w tym zwłaszcza FATCA, CRS, MDR) oraz bieżącym doradztwem podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje doradztwo dotyczące bieżącego funkcjonowania instytucji finansowych, zwłaszcza banków. Brał również udział w procesach due diligence dotyczących transakcji, których przedmiotem były nie tylko instytucje finansowe, ale także podmioty z branży niefinansowej, w szczególności spółki zaangażowane w pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych. Łukasz pracował w renomowanych spółkach doradztwa podatkowego, należących do tzw. wielkiej czwórki. Jest współautorem komentarza do regulacji FATCA

Justyna Żbikowska
Transfer Pricing & Valuations Manager

Manager z 7-letnim doświadczeniem zawodowym z zakresu Cen Transferowych i Wycen. Justyna specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie cen transferowych. Posiada szerokie kompetencje zawodowe obejmujące przygotowywanie dokumentacji cen transferowych, doradztwo z zakresu cen transferowych dla spółek działających w grupach kapitałowych, a także sporządzanie umów i rozliczeń dotyczących usług wewnątrzgrupowych. Ponadto brała udział w wielu projektach due diligence.

NEWSLETTER