Wejście w życie przepisów dotyczących grupowego mechanizmu rozliczania podatku VAT od stycznia 2023 r. otworzy nowe możliwości poprawy efektywności dotychczasowych rozliczeń dla wielu przedsiębiorców. Nowy rok przyniesie również kolejne uproszczenia w zakresie rozliczania podatku VAT przewidziane w pakiecie SLIM VAT 3.

Z tego też względu zapraszamy Państwa na webinarium, na który omówimy szanse i wyzwania, które wiążą się z nadchodzącymi zmianami.

Termin spotkania:

Wtorek, 15 listopada 2022 r. godzina 11:00

Agenda spotkania:

1. Grupy VAT – warunki utworzenia, korzyści i wady rozwiązania dla grup kapitałowych

2. Pakiet Slim VAT-3

  • poprawa płynności finansowej firm
  • zmiany w VAT w obrocie międzynarodowym
  • szerszy zakres zwolnień z VAT
  • mniej korekt i prostsze fakturowanie
  • obniżenie sankcji VAT

3. Pozostałe wybrane zmiany w podatku VAT

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie jest adresowane w szczególności do dyrektorów finansowych oraz (głównych) księgowych reprezentujących przedsiębiorców.

Dlaczego ten temat?

Szybko zmieniająca się rzeczywistość podatkowa sprawia, że co raz trudniej nadążyć za nowościami, które zmieniają sposób prowadzenia dotychczasowych rozliczeń. Nie inaczej jest z podatkiem VAT. Czy grupy VAT na stałe wpiszą się w obraz polskiego systemu podatku VAT? Czy planowane uproszczenia usprawnią rozliczanie VAT? Czy nowe przepisy ułatwią prowadzenie dotychczasowych rozliczeń VAT w przedsiębiorstwach?

O wszystkim dowiecie się Państwo z webinaru prowadzonego przez ekspertów Arena Advisory, w którym porozmawiamy o kluczowych zmianach w podatku VAT.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.

Prelegent:

Przemysław Roszkowski

Doradca podatkowy

Przemysław specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz w bieżącym doradztwie podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem zagranicznych i polskich przedsiębiorstw działających w branżach FMCG, IT, logistycznej, energetycznej, zbrojeniowej oraz podmiotów z sektora publicznego. Prowadził liczne projekty obejmujące przeglądy podatkowe i doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń podatkowych oraz projekty związane z kalkulacją i odliczeniem podatku VAT. Przemysław brał również udział w realizacji projektów doradczych na rzecz instytucji finansowych, firm leasingowych oraz banków – zarówno komercyjnych, jak i banku centralnego.
Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych spółkach doradztwa podatkowego EY oraz Deloitte. Przemysław ukończył wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.