Webinar: Ceny transferowe w branży budowlanej i deweloperskiej – o czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę przy wypełnianiu obowiązków za 2022 rok

11. 05. 2023
Szkolenia i konferencje,Ceny transferowe

Branża budowlana i deweloperska charakteryzują się realizowaniem transakcji, których wartość może spowodować po stronie podatnika konieczność zainteresowania się tematyką cen transferowych. Z uwagi na nowe (krótsze) terminy na wypełnienie obowiązków z zakresu cen transferowych, już teraz warto zaplanować prace związane z ustaleniem obowiązków TP a także ich wypełnieniem, tj. sporządzeniem dokumentacji, odpowiednich analiz czy też zaraportowaniem transakcji.

Na drugim z cyklu spotkań z cenami transferowymi skierowanym w szczególności do przedsiębiorców z branży budowlanej / deweloperskiej, omówimy głównie charakterystyczne dla branży transakcje. Wskażemy również, na co warto zwrócić szczególną uwagę przy badaniu i wypełnianiu obowiązków dokumentacyjnych oraz sprawozdawczych za 2022 rok, a także przedstawimy szczegółowy harmonogram terminów obowiązujących w cenach transferowych za 2022 rok, prezentując sposób obliczania terminów w przypadku podatników z tzw. łamanym rokiem podatkowym.

Podczas naszego spotkania odpowiemy także na Państwa pytania.

Termin spotkania:

Środa, 17 maj 2023 r. godzina 11:00

Agenda spotkania / Ceny transferowe w branży budowlanej i deweloperskiej – o czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę przy wypełnianiu obowiązków za 2022 rok

W trakcie webinaru:

  • Omówimy główne obowiązki z zakresu TP.
  • Wskażemy na co zwrócić szczególną uwagę przy obowiązkach dokumentacyjnych oraz raportowych.
  • Zaprezentujemy nowy kalendarz TP dla podatnika z rokiem podatkowym równym kalendarzowemu oraz podatnika z tzw. łamanym rokiem podatkowym.
  • Przejdziemy przez najbardziej charakterystyczne dla branży budowlanej / deweloperskiej transakcje – czyli na co należy zwrócić uwagę przy transakcji generalnego wykonawstwa, usług podwykonawstwa, umowy wspólnego przedsięwzięcia, usług zarządzania inwestycją / nieruchomością a także przy transakcjach finansowych – pożyczce, gwarancji, poręczeniu.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie adresowane do podmiotów z branży budowlanej / deweloperskiej, w szczególności:

  • właścicieli spółek,
  • dyrektorów finansowych,
  • pracowników działów finansowo-księgowych,
  • innych osób odpowiedzialnych za rozliczenia w podatku dochodowym / sporządzanie dokumentacji cen transferowych.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.

Prelegenci:

Justyna specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie cen transferowych. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje przygotowywanie dokumentacji cen transferowych, doradztwo z zakresu cen transferowych dla spółek działających w grupach kapitałowych, a także sporządzanie umów i rozliczeń dotyczących usług wewnątrz grupowych. Ponadto brała udział w projektach due diligence oraz w projektach wyceny przedsiębiorstw i aktywów. Od 2019 roku Justyna uczestniczy i zarządza projektami związanymi z wdrożeniem ulgi IP BOX, głównie w instytucjach finansowych.

Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax Justyna zdobywała doświadczenie zawodowe w zakresie cen transferowych i podatków w zespole EY, Skanska oraz kancelarii prawniczej Magnusson.

Justyna jest absolwentką Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku prawo. Ukończyła także podyplomowe studium podatków i prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.

Aleksandra Garbacz

Aleksandra zajmuje się doradztwem podatkowym w zakresie cen transferowych,
na rzecz spółek działających, między innymi w branży budowlanej, finansowej, spożywczej produkcyjnej. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje analizę obowiązków w zakresie cen transferowych, przygotowywanie lokalnej i grupowej dokumentacji cen transferowych, przeprowadzanie analiz cen transferowych oraz wsparcie Klientów w wypełnianiu obowiązków sprawozdawczych

Wcześniejsze doświadczenie zawodowe w zakresie prawa administracyjnego oraz podatkowego zdobywała w kancelariach prawnych.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Marii
Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła aplikację radcowską. W 2021 roku została wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez OIRP w Warszawie.

NEWSLETTER