Tematyka cen transferowych i związane z nią obowiązki oraz terminy na ich wypełnienie spędzają sen z powiek niejednemu podatnikowi. Kwiecień to najlepszy czas, żeby zaplanować pracę tak aby wypełnić wszystkie obowiązki z zakresu transfer pricing w ustawowych terminach. Podczas pierwszego webinaru z cyklu cen transferowych odpowiemy m. in na poniższe pytania:

  • Jakie są nowe terminy oraz co zmieniło się za rok 2022 w TP?
  • Co mówią interpretacje i wyroki w zakresie cen transferowych?
  • W jakich jeszcze sytuacjach może powstać obowiązek?
  • O co pytają podatnicy i co na to organy?

Dodatkowo w trakcie pierwszego z cyklu czterech spotkań omówimy obowiązki z zakresu cen transferowych, a także przybliżmy aktualne trendy w kontrolach.

O tym wszystkim będziemy Państwu opowiadać podczas naszego webinarium, pod koniec, którego znajdzie się także miejsce na Państwa pytania.

Termin spotkania:

Środa, 26 kwietnia 2023 r. godzina 11:00

Agenda spotkania / Ceny transferowe – obowiązki za rok 2022

W trakcie webinaru omówione zostaną następujące tematy:

  • Obowiązki w zakresie cen transferowych – o czym podatnik musi pamiętać.
  • Aktualny kalendarz prac TP.
  • Istotne zdarzenia i elementy, czyli co może nam generować dodatkowe obowiązki z zakresu cen transferowych.
  • Zagadnienia TP poruszane w interpretacjach i orzecznictwie.
  • Statystyki, czyli co liczby mówią o TP.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie adresowane w szczególności do:

  • właścicieli spółek,
  • dyrektorów finansowych,
  • pracowników działów finansowo-księgowych,
  • innych osób odpowiedzialnych za rozliczenia w podatku dochodowym / sporządzanie dokumentacji cen transferowych.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.

Prelegenci:

Justyna specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie cen transferowych. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje przygotowywanie dokumentacji cen transferowych, doradztwo z zakresu cen transferowych dla spółek działających w grupach kapitałowych, a także sporządzanie umów i rozliczeń dotyczących usług wewnątrz grupowych. Ponadto brała udział w projektach due diligence oraz w projektach wyceny przedsiębiorstw i aktywów. Od 2019 roku Justyna uczestniczy i zarządza projektami związanymi z wdrożeniem ulgi IP BOX, głównie w instytucjach finansowych.

Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax Justyna zdobywała doświadczenie zawodowe w zakresie cen transferowych i podatków w zespole EY, Skanska oraz kancelarii prawniczej Magnusson.

Justyna jest absolwentką Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku prawo. Ukończyła także podyplomowe studium podatków i prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.

Neil Kuczyński

Neil specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie cen transferowych. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje szereg projektów w zakresie analiz porównawczych, benchmarkingu oraz przygotowywania dokumentacji Local File i Master File. Był także zaangażowany w projekty obejmujące: opracowywanie polityk cen transferowych i strukturyzację rozliczeń pomiędzy podmiotami
z międzynarodowych grup kapitałowych oraz wsparcie podczas kontroli cen transferowych.

Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Neil pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Poznaniu, a następnie w Urzędzie Celno-Skarbowym w Poznaniu, gdzie specjalizował się w problematyce optymalizacji podatkowych i cen transferowych.
W ramach doradztwa podatkowego przed dołączeniem do Arena Tax, zdobywał doświadczenie zawodowe w zakresie cen transferowych i podatków w zespole Business Tax Advisory Ernst & Young oraz zespole cen transferowych Grant Thornton Frąckowiak.

Neil jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunków prawo i historia oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, studiów podyplomowych z zakresu audytu i kontroli zarządczej.