Webinar: Casestudy dla branży IT – jak zapłacić niższe podatki?

18. 05. 2020
Szkolenia i konferencje,Ulgi

IP Box: webinar

Ulga IP Box to bardzo korzystna preferencja podatkowa dla osób, którzy uzyskują dochody z komercjalizacji kwalifikowanych praw własności intelektualnej, w szczególności autorskiego prawa do programu komputerowego. Skorzystanie z IP Box powoduje obniżenie standardowej stawki podatku dochodowego z 19% do 5%.

 

Co to oznacza w praktyce? Czy programista, który wytwarza oprogramowanie na zlecenie spółki, a następnie przenosi na jej rzecz prawa własności intelektualnej może skorzystać z takiej ulgi? Jak korzystać z IP BOX świadcząc usługi w formie umowy B2B? Czy tester oprogramowania może skorzystać z preferencyjnej stawki? Czy firma korzystając z IP Box możne jednocześnie skorzystać z ulgi B+R?

 

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar organizowany przez Arena Advisory, podczas którego omówione i usystematyzowane zostaną zagadnienia związane z ulgą IP Box.

 

Termin:

Webinar rozpocznie się 25 maja o godzinie 10.30.

 

Rejestracja:

https://arenaadvisory.clickmeeting.pl/casestudy-dla-branzy-it-jak-zaplacic-nizsze-podatki-/register

 

 

Agenda:

  • Jak zmniejszyć stawkę podatku od dochodów do 5%?
  • Co to jest ulga IP BOX i czy możesz z niej skorzystać?
  • Jak korzystać z IP BOX świadcząc usługi w formie B2B – o czym trzeba pamiętać?
  • Jakie są zasady ustalania dochodu z IP BOX?
  • Wskaźnik Nexus nie taki straszny – na czym polega i jak wyliczyć go w praktyce?
  • Po co rozdzielać poszczególne prawa IP i jak to zrobić najefektywniej?
  • Jakie koszty działalności badawczo-rozwojowej uwzględnić przy IP Box – praktyczne wskazówki.
  • Czy i jak można łączyć ulgę badawczo-rozwojową oraz ulgę IP Box?
  • Co należy przygotować, aby bezpiecznie skorzystać z preferencyjnej stawki?

Prelegenci:

Dominika Ramírez-Wołkiewicz – Radca prawny i licencjonowany doradca podatkowy. Specjalizuje się w kompleksowym i stałym doradztwie podatkowym dla podmiotów zarówno z branży IT, finansowej jak i FMCG, uczestniczyła w projektach planowania podatkowego oraz restrukturyzacji, w tym z udziałem podmiotów zagranicznych, przeprowadzała kompleksowe przeglądy podatkowe (obejmujące swoim zakresem CIT, VAT, PCC, obowiązki płatnika PIT, ogólne i tematyczne).

 

Natalia Michoń – Licencjonowany doradca podatkowy, specjalizuje się w doradztwie podatkowym dla polskich instytucji oraz w międzynarodowym planowaniu podatkowym. Przygotowała wiele złożonych projektów dotyczących restrukturyzacji działalności przedsiębiorstw, przeprowadzała także projekty doradcze związane z zarządzaniem i wdrażaniem innowacji, badaniami i rozwojem oraz liczne przeglądy podatkowe w zakresie CIT i VAT.

 

Katarzyna Prus – specjalizuje się w doradztwie podatkowym obejmującym swym zakresem podatek VAT, CIT, PIT oraz PCC. Uczestniczyła w szeregu projektów dotyczących m.in.: wsparcia podczas wdrażania w działalności podmiotów nowych rozwiązań wynikających z nowelizacji przepisów podatkowych oraz aktualizacji procedur podatkowych.

 

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do kontaktu:

Dominika Ramírez-Wołkiewicz
Tax Partner
+48 503 630 046
dominika.ramirez@arenaadvisory.com
NEWSLETTER