Żaneta Gryka

Licencjonowany doradca podatkowy (nr 13710). Żaneta posiada 6-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem raportowania podatkowego

Praca zawodowa i edukacja

Żaneta specjalizuje się w sprawach związanych z raportowaniem podatkowym dla polskich oraz zagranicznych podmiotów. Prowadziła liczne projekty w obszarze VAT, CIT oraz WHT związane z kalkulacją podatków i ich rozliczeniem, a także odzyskiwaniem nadpłat. Zajmowała się również kwestiami raportowania MDR oraz obowiązkami raportowymi w zakresie cen transferowych.
Żaneta posiada doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym m.in dla podmiotów z branż retail i e-commerce, IT, usługi budowlano-montażowe, consulting i usługi SSC. Wspierała klientów w trakcie kontroli i czynności sprawdzających, prowadziła przeglądy podatkowe oraz uczestniczyła w projektach z zakresu wdrożenia JPK oraz VDEK. W ramach swojego doświadczenia zawodowego Żaneta miała okazję współtworzyć nowe narzędzia i procesy usprawniające świadczenie usług raportowania podatkowego (VDEK, TPR, CIT).
Żaneta zdobywała swoje doświadczenie w międzynarodowych firmach doradztwa podatkowego: EY oraz PwC. Pracowała również w firmie zajmującej się usługowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych.
Żaneta jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość.

Języki

polski, angielski

 

 

NEWSLETTER