Opracowanie: Tarcza 2.0 + Tarcza Finansowa

22. 04. 2020
Alert

Prezentujemy opracowania Tarczy 2.0 oraz Tarczy Finansowej przygotowanie przez zespół podatkowy Arena Advisory Nowelizacja Ustawy COVID-19 – zwana potocznie Tarczą 2.0 – wprowadza kolejną zmianę przepisów.

 

Tarcza 2.0. to nowelizacja obejmująca m.in. ustawę COVID-19. Ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 weszła w życie 18.04.2020 i ma zastosowanie do już złożonych wniosków i zawartych umów. Ustawa stanowi część tzw. tarczy antykryzysowej 2.0. Jest to już drugi pakiet przepisów, które mają wesprzeć przedsiębiorców w trudnym czasie związanym z epidemią.

 

Prezentujemy obszerne, zbiorcze opracowanie Tarczy Antykryzysowej 1.0 i  Tarczy Antykryzysowej 2.0 .

Pobierz kompleksowe opracowanie Tarcza 1.0 + Tarcza 2.0

 

Za Tarczę Finansową odpowiada Polski Fundusz Rozwoju (PFR). Wspiera go Narodowy Bank Polski (NBP). W ramach programu możemy wyróżnić 3 podstawowe elementy: Tarczę Finansową dla Mikrofirm o wartości 25 mld zł, Tarczę Finansową dla Małych i Średnich Firm, do których trafi 50 mld zł oraz Tarczę Finansową dla Dużych Firm również o wartości 25 mld zł. Podmioty, które skorzystają z programu otrzymają łącznie środki bezzwrotne o wartości 60 mld zł.

Przedstawiamy opracowanie wybranych zagadnień z zakresu pomocy przygotowanej dla przedsiębiorców w ramach tzw. Tarczy Finansowej, a także Instrumenty finansowe wspomagające przedsiębiorców w walce z kryzysem wywołanym COVID -19.

 

Pobierz opracowanie Tarcza Finansowa + Instrumenty finansowe

 

Przedstawiamy także samodzielne opracowanie wybranych zagadnień z zakresu pomocy przygotowanej dla przedsiębiorców w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej 2.0, ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), która ma wspierać przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w realizacji procesów restrukturyzacji.

 

Pobierz opracowanie Tarcza 2.0 + Agencja Rozwoju Przemysłu

 

W razie dodatkowych pytań, jesteśmy do dyspozycji.

 

Czy masz szansę na otrzymanie wsparcia?

 

Zapraszamy do kontaktu:

Aneta Saramak
Tax Managing Partner
+48 603 700 015
aneta.saramak@arenaadvisory.com
NEWSLETTER