Slim VAT wersja druga. Dalszy ciąg uproszczeń – artykuł dla Energia i Recykling

17. 05. 2021
Artykuły,VAT

Pierwszy pakiet SLIM VAT wszedł w życie w styczniu bieżącego roku i dotyczył m.in. uproszczeń dla eksporterów, korygowania faktur, terminu odliczania VAT, uspójnienia kursów walut dla potrzeb VAT i podatku dochodowego. Kolejną inicjatywą Ministerstwa Finansów jest pakiet SLIM VAT 2, czyli kolejne uproszczenie w postaci modernizacji w rozliczeniach podatku VAT.

Projekt pakietu SLIM VAT 2 składa z 15 nowych rozwiązań. Mają one na celu ułatwienie rozliczeń VAT i pomoc w usunięciu przestarzałych i czasochłonnych obowiązków nakładanych na przedsiębiorców. Dzięki nowemu rozwiązaniu zlikwidowane mają zostać zbędne formalności i powinna nastąpić poprawa płynności firm. Zaproponowane uproszczenia zostały podzielone na 5 obszarów:

  • prostsze fakturowanie,
  • przyjazne odliczanie VAT,
  • VAT w obrocie międzynarodowym
  • korzyści i pewność prawa,
  • VAT  – łatwiejszy obrót nieruchomościami,
  • poprawa płynności w MPP i ulga złe długi.

Szczegółowo pakiet Slim VAT 2 wraz z nowymi rozwiązaniami dla podatników omówili specjaliści Arena Advisory: Agnieszka Karczewska, Katarzyna Sieńko oraz Przemysław Roszkowski w artykule opublikowanym na łamach miesięcznika „Energia i Recykling”. Zachęcamy do lektury.

„Energia i Recykling” to miesięcznik w całości poświęcony zagadnieniom związanym z gospodarką obiegu zamkniętego, odnawialnymi źródłami energii oraz nowoczesnym recyklingiem. Informuje o nowych trendach i technologiach w branżach związanych z GOZ, poszerza wiedzę merytoryczną oraz prezentuje doświadczenia producentów z sektora.

Kontakt z ekspertem:

Przemysław Roszkowski
Tax manager
+48 509 954 271
przemyslaw.roszkowski@arenaadvisory.com
NEWSLETTER