Rozwój Arena Advisory – Awans

16. 05. 2024
Aktualności firmowe,Artykuły

Awans Bartosza Mroczkowskiego na dyrektora linii podatkowej w Arena Advisory. Bartosz będzie kontynuował rozwijanie przede wszystkim obszaru planowania podatkowego, doradztwa przy reorganizacjach kapitałowych oraz ulg podatkowych. Dodatkowo będzie inicjował nową linię biznesową w zakresie pozyskiwania wsparcia dotacyjnego. Będzie to stanowić świetne uzupełnienie dla już rozwiniętej linii obsługi przedsiębiorstw we wdrażaniu i rozliczaniu ulg podatkowych.

Awans Bartosza – projekty o charakterze doradztwa strategicznego

Awans Bartosza stanowi wzmocnienie istniejących kompetencji oraz jest odpowiedzią na oczekiwania klientów odnośnie holistycznego podejścia do kwestii podatkowych. Bartosz jest znakomitym ekspertem podatkowym, ale przede wszystkim cechuje go biznesowe podejście do klienta. W wielu przypadkach projekty realizowane przez zespół prowadzony przez Bartosza mają charakter doradztwa strategicznego z elementami podatkowymi. Kierunek rozwoju Bartosza współgra z założoną przez Arena Advisory ogólną strategią rozwoju doradztwa ukierunkowaną na potrzeby biznesowe klientów.

Arena Tax rośnie w siłę

Arena Tax rośnie w siłę i w roku ubiegłym odnotowała duży wzrost przychodów, co odzwierciedla ranking firm doradczych opublikowany w Rzeczpospolitej. Ten skok ma swoje podłoże w budowanej strategii i będzie konsekwentnie wpływać na dalsze działania Arena Advisory. Tę tendencję planujemy utrzymywać w kolejnych latach. Wzmocnienie strategiczne, unikalna oferta usług oraz działanie kompleksowe i proaktywne to siła Arena Advisory.

Znajdujemy się w wyjątkowym miejscu i czasie, w którym rozwój Arena Advisory jest kluczowy dla sukcesu w biznesie. Objęcie przez Bartosza stanowiska Dyrektora linii podatkowej jest decyzją, która ugruntowuje nasz kierunek działania.

Bartosz Mroczkowski od wielu lat wspiera klientów Arena Advisory w zakresie doradztwa podatkowego, przede wszystkim przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Specjalizuje się w rozwiązaniu złożonych problemów biznesowych. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence.

Awans Bartosza

Jaka jest Twoja historia w Arena?

Swoją przygodę w Arena Tax zaczynałem jako student, który dopiero wchodził w świat podatków. Miałem szczęście, bo oprócz wiedzy stricte podatkowej, miałem również okazję jednocześnie uczestniczyć w postawaniu profesjonalnej firmy doradztwa podatkowego praktycznie od podstaw. Zaczynałem pracę w 3 osobowej firmie, teraz w Grupie Arena mamy około 200 osób. To wspaniałe doświadczenie widzieć tak dynamiczny rozwój w ciągu zaledwie 12 lat.

Jakimi wartościami się kierujesz i jak one się wiążą z misją Arena Advisory?

Staram się tak planować swoje życie zawodowe, żeby praca` była dla mnie przyjemnością. Kieruję się tym również dobierając projekty, które realizuję, czy klientów, których obsługuję. Podatki to bardzo ciekawa, lecz niezwykle obszerna dziedzina. Warto znaleźć sobie ten fragment doradztwa, które wzbudza w tobie największą ciekawość i daje najwięcej satysfakcji. Dla mnie takim obszarem jest planowanie podatkowe i ulgi. W mojej ocenie szukanie oszczędności podatkowych, zwiększanie efektywności podatkowej klientów to esencja doradztwa podatkowego. Arena Advisory to bardzo dobre miejsce dla osób, które chcą rozwijać swoje zainteresowania. Chcemy, żeby nasi pracownicy i współpracownicy cieszyli się projektami, które realizują dlatego dajemy im bardzo dużo swobody co do kształtowania swojej ścieżki zawodowej.

Jakie zadania lub projekty przyczyniły się do awansu?

Myślę, że o awansie zdecydowała możliwość zbudowania i utrzymania wspaniałego zespołu pasjonatów podatkowych. Mam zaszczyt współpracować z wybitnymi specjalistami z zakresu podatków i prawa. Razem stawiamy czoła bardzo ciekawym, niejednokrotnie nowatorskim projektom podatkowym. Uważam, że udało mi się zarazić zespół zapałem do podatków oraz pozytywnym podejściem do każdego wyzwania projektowego. Na co dzień nie realizujemy prostych projektów. Zlecenia, które do nas trafiają wymagają zazwyczaj ponadstandardowych koncepcji ich realizacji, dlatego istotne jest, aby obok świetnej wiedzy merytorycznej (co jest warunkiem koniecznym, lecz oczywistym) posiadać również odpowiednie, pozytywne nastawienie.

Jakie cele masz na najbliższy czas?

Cele na najbliższy czas to dalszy rozwój zespołu jak również całej linii podatkowej Arena Advisory. Podatki nie pozwalają nam się nudzić. Musimy jak najlepiej dostosowywać się do zmieniającego się otoczenia i najskuteczniej jak tylko to możliwe adresować potrzeby naszych klientów.

„Awans Bartosza to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania, które rozpoczęły się od roli konsultanta, następnie managera, a teraz dyrektora w Arena Advisory. Jego ścieżka kariery odzwierciedla nasze zaangażowanie w rozwój talentów wewnętrznych i budowanie silnych liderów od podstaw w naszej organizacji. To inspirujący przykład dla całego zespołu. Awans Bartosza potwierdza również, że nasza firma docenia otwartość, innowacyjne podejście i zdolności przywódcze. Jego sukcesy w pracy doskonale odzwierciedlają nasze wartości i misję. To osoba, która nie tylko osiąga wyniki, ale także motywuje innych do działania. Jego awans podkreśla naszą pozycję jako lidera w branży. Ten krok oznacza nowy etap zarówno dla niego, jak i dla naszej firmy.”- docenia Aneta Saramak, Partner Zarządzający Arena Tax.

NEWSLETTER