Wsparcie pracy człowieka przy prostych powtarzalnych zadaniach poprzez robotyzację RPA jest lekarstwem działów Payroll. Okresy, kiedy trzeba naliczyć listy płac, wysłać deklaracje do ZUS, a przy okazji dopilnować wszystkich terminów badań lekarskich, szkoleń BHP, a także okresów przedłużenia umów bywają bardzo stresogenne. Jakie korzyści w obszarze Payroll może przynieść robotyzacja Firmy?

Jakie zadania potrafi wykonywać robot obszarze Kadr i Płac?

Robot w firmie może:

  • zaimportować do systemów zwolnienia lekarskie z sytemu PUE,
  • naliczyć listy płac w wielu bazach, po zatwierdzeniu może wszelkie listy wysłać mailem do klientów lub zapisać w dedykowanych folderach (rozwiązanie szczególnie lubiane przez biura rachunkowe),
  • wysyłać przypomnienia o zbliżających się terminach badań lekarskich, szkoleń jak również kończących się umów,
  • przygotowywać wydruki skierowań na badania w zbliżającym się terminie,
  • mając dane w tabeli xls może przygotować wszytki wydruki związane z zatrudnieniem nowej osoby,  jak również
  • wysyłać pospisywać deklaracje DRA, przy czym są już systemy na rynku które mają to funkcjonalność bezpośrednio w systemie.

Ile kosztuje robot, jak wygląda i jak długo może pracować?

Robot  może pracować 24h, nie ma przerw, koszt miesięczny to nawet nie 1/4 pensji minimalnej. Początkowa inwestycja to napisanie przez programistów procesów, które z porównaniu do tradycyjnych prac są znacznie prostsze i nie wymagają tak dużego nakładu pracy jak tradycyjnie pisane dodatki i importery danych pomiędzy systemami.  Klienci często zadają nam pytania „Co to jest ten wasz robot? Jak to wygląda? Jak pracuje?” Widzimy, że na pierwszych spotkaniach trudno wyobrazić sobie koncepcje, a w głowach klientów pojawia się wizja androida jak z filmów. Robot to aplikacja, która odpowiednio przygotowana, potrafi odzwierciedlić pracę manualną wykonywaną przez człowieka trochę szybciej i dokładniej, a dodatkowo nie przejawia objawów zmęczenia.

Jakie korzyści zyska firma zatrudniając robota?

Główne korzyści z wdrożenia robotyzacji to oszczędność czasu a co za tym idzie zmniejszenie kosztów osobowych. Już pojedynczy dobrze zaprojektowany scenariusz może dać oszczędności na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie. Robot którego czas wysycimy w 70% a wiec będzie realizował zadania przez 17 godzin na dobę to już oszczędności w granicach 100-150 tysięcy złotych rocznie!!! Dodatkowo ze względu na skrupulatność naszego elektronicznego pracownika znacząco spada ilość błędów a wiec zyskujemy bezpieczeństwo jak również niezawodność.

Robotyzacja Kadr i Płac

Wprowadzenie do firmy robota pozwala na:

  • import zwolnień lekarskich do systemu pobranych z PUE,
  • naliczenie list płac, a także tworzenie wydruków,
  • wysyłka list płac do klientów, jak również
  • wysyłka informacji do klientów z terminami badań lekarskich i przedłużeniu umów.

Jak korzystać z Robota?
Zachęcamy do zapoznania się z krótkim filmem instruktarzowym. 

Michał Strycki

Michał posiada 13 lat doświadczenia w branży IT. Zajmował się doradztwem w dziedzinie rozwiązań IT dedykowanych dla edukacji i podmiotów publicznych. Jest specjalistą w systemach ERP oraz rozwiązaniach dedykowanych wspieraniu procesów biznesowych. Pracował także jako koordynator projektów wdrożeniowych. Analizował potrzeby biznesowe w obszarach finansów, logistyki, CRM i work-flow. W swojej pracy skupia się na usprawnieniu jak również automatyzacji procesów maksymalizując korzyści dla obsługiwanych Partnerów.

Marta Pietrzak

Marta specjalizuje się we wdrażaniu programów Optima, Enova, Saledo w obszarze księgowości i modułu handlu , a także w tworzeniu zaawansowanych schematów księgowych. Zajmuje się wdrażaniem, programu Optima – moduły: Księgowość, Kasa Bank, Handel, Środki Trwałe CRM. Posiada doświadczenie w tworzeniu wydruków w Crystal Reports. Prowadziła weryfikację i dekretację dokumentów w programie Symfonia, Wapro, Optima, XL, Altum. Wspiera klientów w bieżących zapytaniach oraz prowadzi szkolenia. Doświadczenie zdobywała w firmach doradztwa księgowego oraz firmach wdrażających systemy informatyczne.