Globalny podatek wyrównawczy (tzw. GLoBE) będzie w Polsce obowiązywał od 1 stycznia 2025. Aby ustalić wysokość podatku, który dana spółka może mieć potencjalnie obowiązek uiścić, podatnik będzie zobowiązany przygotować tzw. przejściówkę z wyniku księgowego na wynik podatkowy w rozumieniu GLoBE. Przejściówka z wyniku księgowego na wynik GLoBE będzie mieć zupełnie odrębną metodologię kalkulacji od standardowej przejściówki z wyniku księgowego na wynik podatkowy (CIT). Podczas webinaru omówimy kluczowe aspekty kalkulacji podatku GLoBE, jak również wskażemy na jakie obszary należy zwrócić szczególną uwagę przy przygotowywaniu przejścia z wyniku księgowego na wynik podatku GLoBE.
Zasady uczestnictwa:
Czwartek, 22 sierpnia 2024 r., godz. 11:00
Agenda:
Podczas spotkania poruszymy następujące tematy:
- Czym jest dochód księgowy w rozumieniu Filaru 2?
- Uproszczona kalkulacja podatku wyrównawczego.
- Kalkulacja kwalifikowanego dochodu (straty).
- Kalkulacja wysokości podatku w tym podstawy opodatkowania.
- Wybrane korekty kwalifikowanego dochodu.
Spotkanie jest adresowane w szczególności do:
- przedsiębiorców,
- kadry zarządzającej,
- dyrektorów finansowych,
- osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatku dochodowego w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych,
- głównych księgowych.
Zasady uczestnictwa:
Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.
Prelegenci:
Wojciech Jaskuła
W trakcie swoje kariery zawodowej Wojciech pracował dla wielu branż, w szczególności z sektora nieruchomościowego, produkcyjnego, finansowego i IT.
Wojciech doradzał przy projektach transakcyjnych np.: zakup kilkunastu hal magazynowych w Polsce, czy zbycie zakładu produkcyjnego. Ma doświadczenie w międzynarodowych projektach restrukturyzacyjnych (analizie i wdrożeniu modelu płatności międzygrupowych uwzględniającego polskie wymogi podatku u źródła), a także wdrożeniu ulg podatkowych tj.: implementacja ulgi IP Box w sektorze przetwórstwa mięsnego. Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Wojciech zdobywał doświadczenie zawodowe w firmach tzw.: Wielkiej Czwórki, jak również pracując w polskiej wiodącej kancelarii prawnej, gdzie samodzielnie zajmował się obszarem podatków. W trakcie swojej kariery zawodowej uczestniczył w licznych kursach merytorycznych oraz rozwijających kompetencje interpersonalne. Absolwent Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył również program Eucotax Wintercourse.