W przełomowym wyroku z dnia 4 lipca 2023 r. Trybunał Konstytucyjny (Sygn. Akt SK 14/21) uznał definicję budowli za niekonstytucyjną. Oznacza to, że od 2025 r. będzie obwiązywała nowa definicja budowli. Do tego czasu podatnicy stosują dotychczasowe przepisy, które budzą liczne wątpliwości.

Co wiadomo o nowej definicji budowli?

Jakie stanowiska prezentują sądy administracyjne w aktualnych wyrokach?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas najbliższego webinarium. Podczas wydarzenia zaprezentujemy aktualne orzecznictwo sądów administracyjnych.

Termin spotkania:

Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godzina 11:00.

Agenda spotkania „Podatek od nieruchomości – zmiana definicji budowli”:

  • Co wiadomo o nowej definicji budowli?
  • Jak płacić podatek od nieruchomości w trakcie likwidacji?
  • Podatek od nieruchomości od gruntów poeksploatacyjnych.
  • Opodatkowanie paneli fotowoltaicznych.
  • Opodatkowanie dystrybutorów paliw i gazu.
  • Lokale mieszkalne na wynajem, a podatek od nieruchomości.

Odbiorcy szkolenia

Szkolenie adresowane jest w szczególności do:

  • członków zarządu,
  • pracowników działów finansowo-księgowych jak również
  • dyrektorów finansowych.

Korzyści płynące z uczestnictwa w webinarium „Podatek od nieruchomości – zmiana definicji budowli”

Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli Państwu na zapoznanie się z aktualnym orzecznictwem sądów administracyjnych w zakresie podatku od nieruchomości. Poznanie bieżących przepisów pomoże w zweryfikowaniu prawidłowości rozliczeń zarówno za rok 2024, jak i za lata poprzednie.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Doradca podatkowyRadca prawny

Agata specjalizuje się w doradztwie podatkowym związanym z obsługą procesów restrukturyzacyjnych tj. fuzje i przejęcia (M&A), podziały, przekształcenia, aporty, sprzedaże przedsiębiorstw, a także udziałów w spółkach kapitałowych oraz planowaniu podatkowym.
Posiada doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT, PCC, PON dla przedsiębiorców m.in. z branży energetycznej, wodno-kanalizacyjnej, produkcyjnej, budowlanej jak również nieruchomościowej. Agata jest autorem komentarzy prasowych, artykułów, a także publikacji o tematyce podatkowej. Jest współautorem publikacji Zamknięcie roku 2021 (Wydawnictwo „Rachunkowość”, Warszawa 2021).
Wieloletni wykładowca m.in. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w dużej spółce audytorskiej a także w kancelariach prawnych.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Mateusz specjalizuje się w realizacji przeglądów podatkowych typu due diligence. Prowadzi również bieżące doradztwo w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC. Obsługuje firmy z różnych branż, m.in.: IT, budowlanej, nieruchomościowej, produkcyjnej, a także finansowej. Posiada doświadczenie w zakresie podatków CIT, PIT, VAT, a także PCC i PON. Doświadczenie zawodowe zdobywał w dziale podatkowym w jednej z największych międzynarodowych kancelarii prawnych w Polsce.
Absolwent Wydziału Prawa w Akademii Leona Koźmińskiego. Studiował również Finanse i Rachunkowość.