Oszczędność czasu w biurze rachunkowym. OCR, konwerter i robot w praktyce.

19. 10. 2021
Szkolenia i konferencje,Digital

Arena Digital serdecznie zaprasza na bezpłatny, praktyczny webinar pt „Proste sposoby na oszczędność czasu w biurze rachunkowym. OCR, konwerter, robot.” Zderzenie podejścia księgowego i eksperta od automatyzacji procesów biznesowych – jak wypracować oszczędności czasu i pieniędzy w firmie księgowej – już 16 listopada o godz. 13:00.

Prowadzenie biura rachunkowego to nie lada wyzwanie. Poza znajomością przepisów i przestrzeganiem terminów koniecznością jest umiejętność organizacji pracy i efektywnego nią zarządzania. Ale czy to wystarczy? Biorąc pod uwagę mocną konkurencję na rynku usług księgowych oraz wszechobecną presję czasu odpowiedź brzmi – nie. Co zatem zrobić, by biuro rachunkowe pracowało nie tylko szybciej, ale i efektywniej oraz zyskało przewagę konkurencyjną?

Większość czynności wykonywanych w biurze rachunkowym charakteryzuje się powtarzalnością i wymaga koncentracji oraz dokładności. Patrząc na zadania z perspektywy pracownika biura, są one wymagające oraz męczące. Nawet najlepszy specjalista czuje zmęczenie i zdarza mu się popełnić błąd – to zupełnie normalne. Istnieje jednak sposób, by ułatwić pracę całego biura i odciążyć pracowników. Jak? Poprzez wykorzystanie narzędzi dla biur rachunkowych takich jak systemy OCR, systemy obiegu dokumentów czy roboty.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu księgowych myśl o robotyzacji biura rachunkowego wydaje się obca i niezrozumiała. Mając to na uwadze, zapraszamy na bezpłatne szkolenie online, podczas którego doświadczona księgowa, Irmina Stańczak, Senior Digital Solutions Specialist Michał Strycki oraz uznany ekspert ds. robotów – Michał Wawiórko w przystępny sposób opowiedzą o dostępnych narzędziach oraz wyjaśnią do czego możemy wykorzystać roboty w biurze rachunkowym. Webinar odbędzie się 16 listopada o godzinie 13:00

Agenda:

Część I

 • Czym jest OCR?
 • Omówienie dostępnych na rynku narzędzi przeznaczonych dla Biur rachunkowych.
 • Skanuj.to / skany / SaldeoSMART / wFirma
 • Modele pracy i opłacalność biznesowa.
 • Perspektywa rozwojowa – czy dalej warto inwestować?

Część II

 • KONWERTERY – po co i dla kogo?
 • Krytyczny przegląd najpopularniejszych narzędzi na rynku.
 • Możliwości personalizacji.
 • Rozwiązania indywidualne.

Część III

 • ROBOTYZACJA – czym są roboty software’owe?
 • Jak to działa? Co robot może zrobić za mnie? Możliwości i ograniczenia.
 • Po co robot w Biurze rachunkowym?
 • Dlaczego warto zainteresować się robotami?

Prelegenci:

Irmina Stańczak
Accounting Manager w Arena Accounting S.A.

Finansistka i księgowa z ponad 20-letnim doświadczeniem.

Irmina posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości zdobyte głównie w branży leasingowej, handlowej i usługowej. Irmina pracowała w międzynarodowych korporacjach i była tam odpowiedzialna za wszystkie obszary księgowości w Polsce.

Tuż przed dołączeniem do Arena Accounting, przez 11 lat była odpowiedzialna za dział księgowości, kadr, płac oraz windykacji w polskim oddziale dużej międzynarodowej korporacji.

Irmina pracuje jako Accounting Manager w Arena Accounting od sierpnia 2018 roku. Jest odpowiedzialna za usługi księgowe. Irmina kieruje zespołem 7 specjalistów.

Michał Wawiórko
Prezes zarządu First Byte sp. z o.o., właściciela marki Wizlink

Ekspert ds. robotyzacji

Ekspert branży IT oraz nowych technologii, uznany praktyk w obszarach automatyzacji i robotyzacji procesów. Od 2017 roku wyposaża firmy i ludzi w roboty oraz upowszechnia robotyzację. Od 2018 roku jest CEO w polskiej firmie First Byte, która jest właścicielem autorskiego narzędzia klasy RPA o nazwie Wizlink, za pomocą którego roboty jeszcze szybciej mogą zagościć w różnej wielkości organizacjach.

Michał Strycki
Senior Digital Solutions Specialist w Arena Digital S.A.

Specjalista w zakresie rozwiązań cyfrowych

Michał posiada blisko 15 lat doświadczenia w branży IT. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczął w 2007 roku w Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej, gdzie zajmował się doradztwem w dziedzinie rozwiązań IT dedykowanych dla edukacji i podmiotów publicznych. W 2014 roku swoje zainteresowania zawodowe postanowił rozszerzyć o systemy ERP oraz rozwiązania dedykowane wspieraniu procesów biznesowych. W tym czasie rozpoczął pracę w firmie doradczo-wdrożeniowej Liquid Systems. W kolejnych latach pracował też jako koordynator projektów wdrożeniowych. Analizował również potrzeby biznesowe Klientów w obszarach finansów, logistyki, CRM i work-flow. W swojej pracy skupia się na usprawnieniu i automatyzacji procesów maksymalizując korzyści dla obsługiwanych Partnerów przy wykorzystaniu najnowszych technologii IT.

Partnerzy i Patronaty:

NEWSLETTER