Estoński CIT dobrą alternatywą?
Wprowadzona do systemu podatku dochodowego w 2021 roku nowa, alternatywna metoda opodatkowania dochodu jaką jest CIT estoński wzbudza wśród przedsiębiorców duże zainteresowanie. Nic w tym dziwnego, ponieważ podatnicy sami podejmują decyzję czy chcą z niego skorzystać, czy też nie.
Pomimo wielu istotnych zalet oraz sporego zainteresowania, estoński CIT nie cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Skierowany jest do wąskiego grona podatników, a warunki jego stosowania są obecnie stosunkowo zaporowe. Z tego względu, ustawodawca dostrzegając problem przygotował nowelizację przepisów dotyczących estońskiego CITu. Od przyszłego roku ta forma opodatkowania będzie łatwiej dostępna.
Co ulegnie zmianie? Odpowiedź na to pytanie oraz rozwinięcie zagadnienia estońskiego CITu znajdą Państwo w publikacji Rafała Dubiela dostępnej na łamach listopadowego wydania „Energii i Recyklingu” w sekcji Prawo i Podatki.
Zachęcamy do lektury! – CZYTAJ TUTAJ
O czasopiśmie „Energia i Recykling”
„Energia i Recykling” to miesięcznik w całości poświęcony tematyce circular economy. Grupą docelową czasopisma są w głównej mierze reprezentanci administracji rządowej i samorządowej zainteresowani tematyką gospodarki obiegu zamkniętego oraz przedstawiciele branż: energetycznej, OZE i gospodarki odpadami. Ponadto „Energia i Recykling” jest skierowana do reprezentantów wszystkich sektorów wdrażających zasady GOZ (transport, logistyka, projektowanie i inne).
O poziom merytoryczny czasopisma dbają eksperci związani z daną tematyką reprezentujący zarówno środowisko akademickie, jak i organizacje branżowe, instytuty, czy też przedsiębiorstwa. Autorami czasopisma są zarówno naukowcy, jak i praktycy o szerokiej wiedzy w swoich dziedzinach.
Prawo i podatki – artykuł Rafała Dubiela
Z przyjemnością możemy podzielić się publikacją Rafała Dubiela – Senior Tax Consultanta w Arena Advisory na łamach listopadowego wydania „Energii i Recyklingu”, której głównym tematem jest estoński CIT.