Dotacje
Oferujemy kompleksowe wsparcie w procesie pozyskiwania oraz rozliczania dofinansowań. Świadcząc usługi z zakresu doradztwa podatkowego (w szczególności ulgi B+R oraz IP Box), cen transferowych, księgowości, doradztwa prawnego wypracowaliśmy dobre zrozumienie potrzeb oraz celów przedsiębiorstw.
Te doświadczenie pozwala nam na przedstawienie planowanych projektów w sposób oczekiwany przez instytucję finansującą, co znacząco zwiększa szanse na uzyskanie środków. Poza przygotowaniem wniosku o dofinansowanie, wspieramy również przedsiębiorstwa w późniejszym rozliczeniu grantu, co zapewnia pełne bezpieczeństwo finansowe na każdym etapie realizacji projektu.
Etapy wsparcia w procesie pozyskiwania dotacji
Rozmawiamy na temat planów rozwojowych i przedstawiamy programy dotacyjne, w których przedsiębiorca potencjalnie mógłby wziąć udział.
Wspieramy w procesie określania budżetu projektu i procedury wyboru dostawców/wykonawców zgodnie z wymogami regulacji dotacyjnych.
Na podstawie rozmów z przedsiębiorcą przygotowujemy wniosek o udzielenie dofinansowania.
Wspieramy przedsiębiorcę w procesie oceny wniosku
Przy uzyskaniu pozytywnej oceny wniosku oferujemy wsparcie w zakresie rozliczania projektu zgodnie z wymogami instytucji.
W przypadku negatywnej oceny oferujemy wsparcie w ponownym złożeniu wniosku, a w przypadku błędnej oceny instytucji oferujemy wsparcie przy sporządzeniu protestu.
Aktywne konkursy
W ramach systemu pomocy publicznej regularnie ogłaszane są konkursy dotacyjne, które obejmują różnorodne obszary tematyczne, poziomy dofinansowania oraz grupy docelowe. Dzięki temu przedsiębiorcy z różnych branż mają możliwość pozyskania wsparcia na rozwój, innowacje czy inwestycje w ekologię. Poznaj aktualne i aktywne konkursy, aby wykorzystać dostępne możliwości finansowania dla swojej firmy.
Ścieżka SMART nabór dla konsorcjów
Na co?
Wsparcie kompleksowych projektów przedsiębiorstw w ramach realizacji procesów B+R+I. Projekty te odpowiadają na potrzeby przedsiębiorców w zakresie: prac B+R, wdrażania innowacji, rozwoju infrastruktury B+R, internacjonalizacji, podnoszenia kompetencji pracowników i kadry zarządzającej, cyfryzacji oraz zazieleniania działalności przedsiębiorstw.
Dla kogo?
Konsorcja przedsiębiorstw innych niż MŚP z MŚP lub organizacjami badawczymi lub NGO.
Termin
Od 10 stycznia 2025 r. do 28 marca 2025 r.
Więcej informacji znajdziesz na stronie o konkursie.
Kredyt ekologiczny
Na co?
Kredyt ekologiczny umożliwia refundację części kapitału kredytu przeznaczonego na pokrycie kosztów inwestycji w efektywność energetyczną, takich jak termomodernizacja budynków oraz zmiana źródeł energii na bardziej ekologiczne.
Dla kogo?
Kredyt ekologiczny jest dostępny dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które prowadzą działalność na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
Termin
Od 17 października 2024 r. do 30 grudnia 2024 r.
Więcej informacji znajdziesz na stronie o konkursie.
BRIdge UP
Na co?
Wsparcie projektów B+R realizowanych przez nowo powstałe spółki technologiczne, w tym start-upy, takie jak spin-offy wywodzące się z jednostek naukowych lub założone przez naukowców chcących w przyszłości komercjalizować swoje wynalazki, technologie lub wyniki badań, a także z sektora przedsiębiorstw.
Dla kogo?
Fundusze venture capital.
Termin
Od 24 kwietnia 2025 r. do 29 maja 2025 r.
Granty na eurogranty
Na co?
Wsparcie wzrostu innowacyjności i umiędzynarodowienia polskich MŚP oraz organizacji badawczych poprzez zwiększenie udziału tych podmiotów w programach UE zarządzanych centralnie, tj. przez Komisję Europejską.
Wsparcie obejmuje działania związane z przygotowaniem projektu realizowanego w ramach jednego z programów UE zarządzanych centralnie. Obejmują one poszukiwanie partnerów, przygotowanie projektu, jego ewentualną korektę oraz prezentację projektu podczas oceny w jednym z tych programów.
Dla kogo?
MŚP
Termin
Od 18 kwietnia 2024 r. do 17.04.2025 r.
Wsparcie MŚP z Polski Wschodniej w realizacji kompleksowych projektów na rzecz wdrożenia modelu biznesowego GOZ-transformacji
Na co?
Możliwe jest sfinansowanie zakupu usług doradczych świadczonych przez zewnętrznych ekspertów, niezbędnych do opracowania modelu biznesowego transformacji w kierunku GOZ. Dofinansowanie udzielane jest w ramach pomocy de minimis.
Dla kogo?
Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej.
Obszar makroregionu Polski Wschodniej obejmuje województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz mazowieckie, z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego (m.st. Warszawa oraz powiaty: grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński).
Termin
Od 16 lipca 2024 r. do 3 kwietnia 2025 r.
Wsparcie MŚP z Polski Wschodniej w realizacji kompleksowych projektów na rzecz wdrożenia modelu biznesowego związanego z wdrażaniem gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w działalności (Model biznesowy GOZ-transformacji).
Na co?
Możliwe jest sfinansowanie inwestycji oraz usług doradczych i szkoleniowych niezbędnych do wdrożenia zatwierdzonego przez PARP modelu biznesowego transformacji w kierunku GOZ.
Dla kogo?
Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej, które w ramach I etapu (tj. wsparcia MŚP z Polski Wschodniej w realizacji kompleksowych projektów na rzecz wdrożenia modelu biznesowego GOZ-transformacji) opracowały model biznesowy GOZ-transformacji zatwierdzony przez PARP.
Termin
Od 13 czerwca 2024 r. do 19 marca 2025 r.
W ramach funduszy dla europejskiej dla nowoczesnej gospodarki mamy możliwość uzyskania dofinansowania dla start-upów i innych małych podmiotów. Z oferowanych konkursów warto zwrócić uwagę na:
Wsparcie startupów, które chcą rozwijać innowacje o pozytywnym wpływie społecznym lub środowiskowym, jednocześnie skalowalne dzięki wykorzystaniu nowych technologii i innowacyjnych modeli biznesowych.
Na co?
Celem programu jest:
1. rozwój innowacji zgodnych z celami zrównoważonego rozwoju ONZ oraz obszarami Krajowych Inteligentnych Specjalizacji;
2. wyłonienie rozwiązań produktowych, usługowych lub procesowych, które mogą zostać wdrożone przez odbiorców technologii;
3. przyspieszenie rozwoju zgłoszonych innowacji, w szczególności poprzez umożliwienie ich walidacji w warunkach zbliżonych do rzeczywistych lub doprowadzenie do etapu wdrożenia.
Przedsięwzięcia kwalifikujące się do wsparcia nie mogą trwać dłużej niż 6 miesięcy i nie powinny być wcześniej wdrożone.
Dla kogo?
Wsparcie skierowane jest do startupów, czyli mikro lub małych przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność nie dłużej niż 5 lat od dnia rejestracji w odpowiednim rejestrze lub ewidencji, nie są notowani na giełdzie, nie dokonali jeszcze podziału zysku, nie przejęli działalności innego przedsiębiorcy i nie zostali utworzeni w wyniku połączenia.
Termin
Od 31 lipca 2024 r. do 31 października 2025 r.
Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu dotacji?
Porozmawiamy o planach inwestycyjnych i rozwojowych przedsiębiorstwa. Już wstępna rozmowa pozwala ustalić konkursy, w których będziecie Państwo mogli wziąć udział.