CIT i Ceny transferowe to temat nadchodzącego spotkania z naszymi ekspertami.
Kolejny miesiąc 2023 roku upływa podatnikom pod znakiem prac związanych z zamknięciem roku podatkowego 2022 oraz pracami w zakresie kalkulacji podatku (a jak pamiętamy rok 2022 to rok Polskiego Ładu). Podczas webinarium chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na kluczowe kwestie związane z rozliczeniem podatku bieżącego i realizacją obowiązków z zakresu cen transferowych. Godne uwagi będą zmiany wprowadzone w tym obszarze przewidziane Polskim Ładem, które to mają wpływ na rozliczenia za rok 2022 jak i kolejne lata. Pod koniec naszego spotkania znajdzie się także miejsce na Państwa pytania.
CIT i Ceny transferowe – jest to webinarium otwierający tegoroczny cykl spotkań o tematyce Cen Transferowych. Zapraszamy także na kolejne spotkania:
- czwartek, 16 marzec 2023 r. – IP Box pod kątem IP zaszytego w usłudze / towarze;
- środa, 26 kwiecień 2023 r. – Ceny transferowe.
Termin spotkania:
Czwartek, 2 marca 2023 r., godzina 11:00
Agenda spotkania:
- Wybrane aspekty związane z rozliczeniem CIT za rok 2022 (w tym w obszarze WHT);
- Nowe obowiązki wynikające z Polskiego Ładu za rok 2022 i kolejne lata (w obszarze CIT/WHT);
- Ceny transferowe – kluczowe zmiany i nowe terminy realizacji obowiązków;
- Kalendarium obowiązków informacyjnych w obszarze CIT przypadających na marzec 2023 roku.
Odbiorcy szkolenia:
Szkolenie adresowane w szczególności do:
- właścicieli spółek,
- dyrektorów finansowych,
- pracowników działów finansowo-księgowych,
- innych osób odpowiedzialnych za rozliczenia w podatku dochodowym / sporządzanie dokumentacji cen transferowych.
Zasady uczestnictwa:
Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.
Prelegenci:
Doradca podatkowy, Radca prawny
Łukasz zajmuje się tematyką automatycznej wymiany informacji podatkowych (w tym zwłaszcza FATCA, CRS, MDR) oraz bieżącym doradztwem podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje doradztwo dotyczące bieżącego funkcjonowania instytucji finansowych, zwłaszcza banków. Brał także udział w procesach due diligence dotyczących transakcji, których przedmiotem były nie tylko instytucje finansowe, ale także podmioty z branży niefinansowej, w szczególności spółki zaangażowane w pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych.
Łukasz pracował w renomowanych spółkach doradztwa podatkowego, należących do tzw. wielkiej czwórki. Jest współautorem komentarza do regulacji FATCA (FATCA. Komentarz, Wydawnictwo C.H. Beck, Warszawa 2017) oraz do ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami (Ustawa o wymianie informacji z innymi państwami. Komentarz, Wydawnictwo C.H.Beck, Warszawa 2021).
Absolwent prawa oraz Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.
Justyna specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie cen transferowych. Posiada także szerokie kompetencje zawodowe obejmujące przygotowywanie dokumentacji cen transferowych, doradztwo z zakresu cen transferowych dla spółek działających w grupach kapitałowych, a także sporządzanie umów i rozliczeń dotyczących usług wewnątrzgrupowych. Ponadto brała udział w wielu projektach due diligence.
Justyna jest absolwentką Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku prawo oprócz tego ukończyła podyplomowe studium podatków i prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.