Ceny transferowe i wyceny

Eksperci Arena Advisory oferują wsparcie w zakresie cen transferowych i wycen dla firm w Polsce i grup międzynarodowych. Zapewniamy pomoc na wszystkich rynkach, gdzie ceny transferowe są wymagane. Wykorzystujemy techniki wycen dla celów biznesowych, negocjacyjnych i podatkowych, obejmując pojedyncze aktywa i całe spółki, korzystając z zaawansowanych narzędzi.

Ceny transferowe

Eksperci Arena Tax zajmują się zarówno sporządzaniem umów wewnątrzgrupowych, benchmarkami, jak i dokumentacją niezbędną dla celów audytów i postępowań podatkowych. Każdy temat związany z rozliczeniami wewnątrz grup kapitałowych jest naszym priorytetem. Celem Arena Advisory jest identyfikacja i zabezpieczenie ewentualnych obszarów ryzyka przy uwzględnieniu celów biznesowych oraz finansowych naszych partnerów.

Wyceny

Bazując na naszym doświadczeniu w zakresie analizy ekonomicznej i modelowania finansowego realizujemy usługi wyceny spółek oraz aktywów trwałych, w tym wartości niematerialnych i prawnych.

9

Compliance w zakresie cen transferowych

Opracowujemy dokumentację cen transferowych (Local File, Master File) oraz analizy porównawcze, aby zarządzać ryzykiem cen transferowych i udokumentować jednolitą metodologię w transakcjach między podmiotami powiązanymi.

9

Przeglądy w zakresie cen transferowych

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w realizacji przeglądów transakcji, dokumentacji cen transferowych, powiązań wewnątrzgrupowych (mapowanie) oraz dokumentacji dowodowej w zakresie cen transferowych.

9

Planowanie i polityka cen transferowych

Opracowujemy polityki cen transferowych dla międzynarodowych grup, upraszczając dokumentację w różnych krajach.

9

Umowy wewnątrzgrupowe

Nasz zespół opracowuje i opiniuje umowy regulujące transakcje między podmiotami powiązanymi.

Wyceny aktywów i zobowiązań

Świadczymy usługi wyceny metodami dochodowymi, w tym metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych. Analitycy Arena Advisory wyceniają aktywa i zobowiązania, w tym środki trwałe przedsiębiorstwa, zorganizowane części przedsiębiorstwa, wartości niematerialne (brand, know-how, licencje, technologie, instrumenty finansowe) w celach podatkowych. Przygotowanie analiz jest podstawą decyzji zarządczych oraz procesów kupna lub sprzedaży. Celem analiz jest także umożliwienie korzystnej restrukturyzacji i doboru opodatkowania niezrealizowanych zysków kapitałowych.

9

Uprzednie porozumienia cenowe

Udzielamy wsparcia w procesie uzyskania uprzedniego porozumienia cenowego (tzw. APA). Reprezentujemy w negocjacjach z Ministrem Finansów.

9

Przygotowanie do kontroli cen transferowych

Przygotowujemy dokumentację cen transferowych opartą na analizach rynkowych, wspieramy w kompletowaniu brakujących dokumentów i reprezentujemy podczas kontroli.

9

Dokumentacja ochronna (tzw. Business File)

Wspieramy stanowisko podatnika przy przeprowadzanych restrukturyzacjach, zbieramy, przygotowujemy projekty dokumentów i dokumentację końcową.

9

Exit tax

Analizujemy i wdrażamy rozwiązania, które pozwalają obliczyć wartość podatku należnego w różnych jurysdykcjach.

Co o nas mówią klienci

“Polecamy Arena Advisory jako sprawdzoną firmę doradczą w zakresie podatkowym, posiadającą wykwalifikowaną i profesjonalną kadrę pracowników z doświadczeniem w świadczeniu bieżącego doradztwa podatkowego, analiz podatkowych oraz skutecznego wdrażania ulgi badawczo-rozwojowej”.

Kierownik działu księgowości
Firma produkcyjna z branży przemysłu ciężkiego

Co o nas mówią klienci

“Doradcy podatkowi i specjaliści Arena Advisory fachowo i kompletnie wspierali nas w ramach swoich specjalizacji. Dotychczasowa współpraca pokazuje, jak Arena Advisory indywidualnie dopasowuje swoje usługi do potrzeb klienta”.

Prezes zarządu
Firma z branży FMCG

Co o nas mówią klienci

“Cenimy sobie, że podczas współpracy z Arena Advisory w każdym momencie możemy liczyć na fachową poradę i szybkie rekomendacje, a także polegać na doświadczeniu dedykowanego zespołu. Szczególnie doceniamy również specjalistyczną wiedzę z zakresu doradztwa prawno-podatkowego dla branży finansowej i technologicznej”.

Tax & Accounting Owner
Firma z branży technologicznej

Co o nas mówią klienci

“Rekomendujemy Arena Advisory jako sprawdzoną spółkę doradztwa w zakresie cen transferowych, dysponującą wykwalifikowaną i profesjonalną kadrą pracowników oraz różnymi bazami danych i narzędziami do skutecznego wsparcia procesu zarządzania obszarem cen transferowych w działalności gospodarczej podmiotu”.

Członek zarządu
Firma z branży finansowej

Co o nas mówią klienci

“Arena Advisory to odpowiedzialny Partner we współpracy, a prace wykonywane przez ich zespół cechują się najwyższą jakością oraz pełnym profesjonalizmem”.

Członek zarządu ds. finansowych
Firma produkcyjna

Co o nas mówią klienci

“Świadczone usługi zostały dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, a wykonane dotychczas prace cechują się terminowością i najwyższą rzetelnością. Pracownicy Arena Advisory wykazali się ponadto dużym zaangażowaniem przy realizowanych czynnościach”.

Członek zarządu
Firma z branży ochrony zdrowia

Co o nas mówią klienci

“Specjaliści z Arena Digital zapewnili nam kompleksowe wsparcie zgodnie ze swoimi specjalizacjami. Dotychczasowa współpraca wyraźnie pokazuje, że Arena Advisory dostosowuje swoje usługi do indywidualnych potrzeb klienta. W trakcie realizacji projektu dedykowany zespół specjalistów wykazał się wysokim zaangażowaniem i dokładnością”.

Prezes zarządu
Firma z branży IT

Potrzebujesz wsparcia w zakresie cen transferowych i wycen?

Skontaktuj się z nami już teraz, wypełniając formularz kontaktowy, aby uzyskać wsparcie od doświadczonych ekspertów Arena Advisory.

ul. Bukowińska 22B, 02-703 Warszawa

Oświadczam, że:

Wyrażam zgodę na: