Biuro rachunkowe 2.0. Zarządzanie, oszczędności, usprawnienie pracy

19. 04. 2022
Szkolenia i konferencje,Digital

Zarządzenie, oszczędności i usprawnienie pracy w biurze rachunkowym

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne, merytoryczne spotkanie online dedykowane branży księgowej pt. „Biuro rachunkowe 2.0. Zarządzanie, oszczędności, usprawnienie pracy”. Webinar odbędzie się już 10 maja o godzinie 11:00.

Zdajemy sobie sprawę, że przed pracownikami biur rachunkowych oraz firm księgowych stoi cały szereg wyzwań. Konieczność przestrzegania terminów i doskonała znajomość przepisów są kluczowe w przypadku każdego biura rachunkowego. Warto jednak zadbać również o efektywne zarządzenie pracą i usprawnienie procesów w firmie – w czym mogą pomóc nowoczesne rozwiązania.

Obecnie rozwiązania księgowe i rachunkowe pozwalają przede wszystkim na zaoszczędzenie czasu oraz poprawienie komunikacji między pracownikami i klientami. Roboty i aplikacje są w stanie zdjąć z biur powtarzalne i czasochłonne obowiązki, co przekłada się na zmniejszenie ryzyka popełnienia błędu.

Mając na uwadze korzyści płynące z usprawniania pracy, pragniemy zaprosić pracowników biur rachunkowych oraz firm księgowych na merytoryczne szkolenie, podczas którego specjaliści z Arena Digital, Wizlink® oraz Infonetax przedstawią szereg zagadnień dotyczących zarządzania pracą w biurze rachunkowym z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi.

Agenda spotkania Biuro rachunkowe 2.0.:

 1. Wyzwania branży księgowej – wpływ nowych technologii (Agnieszka Kowalska, SWBR)
 2. Audyt systemu księgowego – jak usprawnić pracę w systemach na których pracujemy? (Michał Strycki, Miłosz Mazurek – Arena Digital)
 3. Robotyzacja w biurach rachunkowych oraz w firmach
  1. Co to jest RPA? (Michał Wawiórko – Wizlink®)
  2. Jak tworzy się roboty i jak one działają? (Wojciech Hoheker – Arena Digital)
  3. Przykładowe roboty zastosowane w praktyce (Wojciech Hoheker – Arena Digital oraz Michał Wawiórko – Wizlink®)
  4. Robotyzacja w tworzeniu zestawień w płatniku i wysyłce deklaracji do ZUS (Sylwia Kaleta – Infonetax)
 4. Elektroniczny Obieg Dokumentów (Michał Strycki z Arena Digital oraz Renata Zabroń z Arena Accounting)
  1. Jak działa obieg dokumentów w biurach rachunkowych i firmach? 
  2. Korzyści z zastosowania elektronicznego obiegu dokumentów
 5. Systemowe zarządzanie biurem rachunkowym (Magdalena Statuch z Infonetax  oraz Michał Strycki z Arena Digital)
 6. Sesja Q&A

Prelegenci:

Michał Strycki
Senior Digital Solutions Specialist w Arena Digital S.A.

Specjalista w zakresie rozwiązań cyfrowych

Michał posiada blisko 15 lat doświadczenia w branży IT. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczął w 2007 roku w Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej, gdzie zajmował się doradztwem w dziedzinie rozwiązań IT dedykowanych dla edukacji i podmiotów publicznych. W 2014 roku swoje zainteresowania zawodowe postanowił rozszerzyć o systemy ERP oraz rozwiązania dedykowane wspieraniu procesów biznesowych. W tym czasie rozpoczął pracę w firmie doradczo-wdrożeniowej Liquid Systems. W kolejnych latach pracował też jako koordynator projektów wdrożeniowych. Analizował również potrzeby biznesowe Klientów w obszarach finansów, logistyki, CRM i work-flow. W swojej pracy skupia się na usprawnieniu i automatyzacji procesów maksymalizując korzyści dla obsługiwanych Partnerów przy wykorzystaniu najnowszych technologii IT.

Michał Wawiórko
Prezes zarządu First Byte sp. z o.o., właściciela marki Wizlink®

Ekspert ds. robotyzacji

Ekspert branży IT oraz nowych technologii, uznany praktyk w obszarach automatyzacji i robotyzacji procesów. Od 2017 roku wyposaża firmy i ludzi w roboty oraz upowszechnia robotyzację. Od 2018 roku jest CEO w polskiej firmie First Byte, która jest właścicielem autorskiego narzędzia klasy RPA o nazwie Wizlink®, za pomocą którego roboty jeszcze szybciej mogą zagościć w różnej wielkości organizacjach.

Agnieszka Kowalska
Wiceprezes Stowarzyszenia Współpracujących Biur Rachunkowych

Ekspert branży księgowej

Wiceprezes Stowarzyszenia Współpracujących Biur Rachunkowych, właściciel w Biuro Rachunkowe u Kowalskich oraz Ubezpieczenia u Kowalskich, księgowa, specjalista ds. kadr i płac, specjalista ds. bhp.

Renata Zabroń
Accounting Manager w Arena Accounting

Księgowa z 15-letnim doświadczeniem.

Renata specjalizuje się w obsłudze księgowej polskich i międzynarodowych podmiotów z branży nieruchomości, deweloperskiej, rozrywkowej, produkcyjnej oraz usługowej.

Kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w wewnętrznych działach oraz profesjonalnych firmach świadczących usługi księgowe. W Arena Accounting odpowiada za obsługę klientów w zakresie usług pełnej księgowości, w oparciu zarówno o krajowe, jak i międzynarodowe standardy rachunkowości, oferując doradztwo w obszarze sprawozdawczości finansowej, rozliczeń podatkowych czy współpracy z organami zewnętrznymi (US, ZUS, NBP).

Miłosz Mazurek
Starszy Specjalista ds. Wdrożeń ERP w Arena Digital S.A.

Praktyk wdrożeń systemów ERP

Miłosz jest pasjonatem nowych technologii, od lat związany z branżą ERP (z ang. Enterprise Resource Planning). Odpowiada za instalację oraz konfigurację wdrażanych systemów w taki sposób, aby efektywność firmy w konkretnych obszarach lub na danych stanowiskach systematycznie rosła. Miłosz na bieżąco modyfikuje i dostosowuje systemy do potrzeb danego środowiska oraz wymagań, pozostając w stałym kontakcie z klientami. Pracował na projektach wdrożeniowych w obszarach m.in. księgowości, finansów, logistyki i workflow. W swojej wysiłkach skupia się na optymalizacji i automatyzacji procesów biznesowych.

Sylwia Kaleta
Specjalista ds. sprzedaży w Infonetax

Praktyk branży biur księgowych

Specjalista z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze klienta, m.in w branży IT, księgowości oraz usługowej, obecnie odpowiedzialna za wdrażanie innowacyjnego programu ZEUS, umożliwiającego zaoszczędzić czas pracy działu kadr, przygotowującego comiesięczne deklaracje do ZUS. Pracuje z biurami księgowymi oraz wewnętrznymi działami kadr i płac firm w całej Polsce. Uczestnik projektu „Wysokiej jakości kwalifikacje i staże zawodowe kluczem do sukcesów w branży IT”.

Magdalena Statuch
Dyrektor biura sprzedaży w Infonetax

Dyrektor biura sprzedaży

Od lat współpracuje z biurami rachunkowymi na terenie całego kraju. Specjalizuje się między innymi w ustawie AML (en. Anti Money Laundering), służy także wsparciem klientom w zakresie wdrażania programu Mobevo, zapewniającego komplet narzędzi dla biura rachunkowego – między innymi w zakresie skanowania i odczytywania faktur, dostarczającego analizy i statystyki, sprawdzającego poprawność zapisów księgowych w rejestrach czy pozwalającego na ustawienie schematów automatycznej windykacji.
Z zamiłowania handlowiec i miłośnik umiejętności interpersonalnych.

Wojciech Hoheker
Junior Digital Solutions Consultant w Arena Digital S.A.

Specjalista w obszarze automatyzacji procesów biznesowych

Wojciech wspiera zespół Arena Digital w tworzeniu rozwiązań klasy RPA (Robotic Process Automation), robotów automatyzujących pracę i usprawniających wewnętrzne procesy biznesowe w firmach oraz projektuje rozszerzenia nowych funkcjonalności dla istniejących robotów. Jest odpowiedzialny za analizowanie procesów biznesowych pod kątem ich optymalizacji i automatyzacji, tworzy także dokumentację wdrożonych rozwiązań RPA.

Partnerzy spotkania:

NEWSLETTER