Arena Tax na VII Międzynarodowych Targach WorldFood

9. 04. 2021
Arena Advisory na Targach Żywności i Napojów WorldFood
Szkolenia i konferencje

WorldFood Poland to najważniejsze targi w Polsce poświęcone sektorowi spożywczemu oraz znakomita okazja do dyskusji o kondycji branży. Wydarzenie łączy wystawców z Polski i zagranicy, panele dyskusyjne, spotkania z sieciami handlowymi i konferencje poświęcone żywności i trendom w branży spożywczej. Na targach nie zabraknie prelegentów Arena Advisory, którzy będą mieli okazję poruszyć kluczowy dla branży spożywczej temat podatku cukrowego, który odbił się szerokim echem w całej Polsce.

Targi spożywcze online, czyli WorldFood Poland Virtual Expo

Tegoroczna edycja targów WorldFood Poland odbędzie się online w dniach 20-22 kwietnia z wykorzystaniem platformy internetowej Virtual Expo. Platforma skupia się na interakcjach, które byłyby możliwe podczas wydarzenia offline takich jak prezentacja produktów i usług, pozyskiwanie dostawców, spotkania z mentorami branżowymi i potencjalnymi partnerami, dotarcie do startupów pozyskujących kapitał. Dzięki temu, wydarzenie nie ogranicza się do formy wideokonferencji, a koncentruje się przede wszystkim na interakcji i pozwala na dostęp do tysięcy przedstawicieli branży, a co za tym idzie, nawiązania wielu kontaktów biznesowych.

Kto bierze udział w targach WorldFood?

W evencie biorą udział osoby powiązane z branżą spożywczą począwszy od producentów, importerów i hurtowników, poprzez inwestorów i specjalistów branżowych, aż do startupów technologicznych czy firm konsultingowych. Przez trzy dni osoby związane z branżą mają możliwość nawiązania nowych kontaktów, ocenienia zapotrzebowania rynku na ich produkty czy usługi oraz śledzenia międzynarodowych trendów. VI edycja WorldFood zgromadziła 352 wystawców z 25 państw oraz ponad 6800 odwiedzających targi.

Czemu służą targi?

Przy okazji Targów Żywności i Napojów WorldFood Poland kilkuset wystawców prezentuje szeroką gamę produktów ze wszystkich dziedzin – od napojów alkoholowych po mrożonki, konserwy, świeże produkty, słodycze i wypieki, suplementy diety, produkty ekologiczne i żywność dla niemowląt. Nie brakuje również tematów takich jak IT, transport i logistyka czy zarządzanie łańcuchem chłodniczym. Oprócz prezentacji towarów, targi służą przede wszystkim jako platforma do prowadzenia interesów z licznymi specjalistycznymi kupcami oraz do zdobywania wiedzy lub wymiany doświadczeń z wpływowymi ekspertami branżowymi podczas konferencji i warsztatów.

Prelekcja Arena Advisory dla branży spożywczej

20 kwietnia o godzinie 11, podczas konferencji towarzyszącej targom prelegenci Arena Advisory: Dominika Ramirez-Wołkiewicz oraz Dawid Zarębski poprowadzą prelekcję pod tytułem Podatek cukrowy – jakich produktów dotyczy, kto jest zobowiązany do jego zapłaty, w jakiej jest wysokości?. Nasi eksperci wychodząc naprzeciw wyzwaniom stojącym przed podmiotami sektora spożywczego rozwieją wątpliwości związane z obowiązującym od 1 stycznia podatkiem cukrowym oraz odpowiedzą na pytania nurtujące przedstawicieli sektora spożywczego.

O szczegółach wydarzenia można przeczytać tutaj: https://www.worldfood.pl/

NEWSLETTER