Arena Advisory w projekcie Accademia CCIIP

10. 02. 2021
Aktualności firmowe,VAT,CIT

Arena z dumą wspiera organizacje branżowe. Działamy nie tylko na rzecz polskich, ale i zagranicznych przedsiębiorców, więc często angażujemy się w międzynarodowe projekty i inicjatywy. Jako firma członkowska Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce z przyjemnością zaangażowaliśmy się w powstanie Accademia CCIIP.

Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce – La Camera di Commercio e dell’Industria Italiana in Polonia (CCIIP) jest organizacją non-profit, której głównym celem jest zrzeszanie i konsolidacja aktywności ekonomicznej Włochów w polskiej gospodarce, poprzez tworzenie kontaktów i relacji biznesowych między swoimi członkami, a firmami i inwestorami miejscowymi.

Accademia CCIIP to nowy projekt prowadzony w ramach Centrum Badawczego Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce, którego celem jest przede wszystkim przekazywanie merytorycznej, skondensowanej wiedzy biznesowej, przydatnej zarówno Członkom CCIIP jak i wszystkim przedsiębiorcom zainteresowanym rynkiem polskim.

Projekt realizowany jest dzięki współpracy z firmami członkowskimi, udostępniającymi swoją wiedzę biznesową na tematy, w których są ekspertami. Eksperci Arena Advisory, doradca podatkowy Przemysław Roszkowski oraz doradca podatkowy Bartosz Mroczkowski przygotowali podsumowanie zmian w podatkach CIT i VAT od 2021 roku.

Bartosz Mroczkowski omawia podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) – zmiany w 2021 roku:

1.         Objęcie podatkiem CIT spółek komandytowych

2.         Wprowadzenie tzw. CIT-u estońskiego

3.         Podwyższenie limitu dla małego podatnika

4.         Rozszerzenie zakresu podmiotowego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

Przemysław Roszkowski przedstawia podatek od towarów i usług (VAT) – zmiany w 2021 roku, a konkretnie wejście w życie zmian w zakresie pakietu „SLIM VAT”:

1.         Rozliczanie faktur korygujących

2.         Rozliczanie zaliczki przy eksporcie towarów

3.         Ujednolicenie stosowanych kursów walut

4.         Dodatkowe korzyści finansowe dla podatników

5.         Zmiany w procedurze TAX FREE

6.         WIS (Wiążąca Informacja Stawkowa)

7.         Płatności w MPP (Mechanizm podzielonej płatności).

Zapraszamy do oglądania!

NEWSLETTER